Asmeninių finansų valdymas – atsidėkite, planuokite, generuokite

Asmeninių finansų valdymas mus lydi kone kasdien, tačiau bandant suderinti ribotas pajamas ir beribius norus bei poreikius, dažnai susiduriama su sunkumais. Kaip valdyti asmeninius finansus, kad tai nekeltų galvos skausmo? Kaip įdarbinti savąsias pajamas ir toliau jas didinti?

Finansinio išsilavinimo stygius dažnai pajaučiamas tik pradėjus savarankišką gyvenimą, tvarkant savuosius finansus, tačiau to priežastys slypi žymiai ankstesniame žmogaus gyvenimo laikotarpyje. Dabar didelė dalis pinigų tapo elektronine išraiška, todėl jaunimui sunku suvokti iš kur atsiranda pinigai, kur jie dingsta ir atrodo, kad magišką kortelę davus parduotuvėje bet kada gali atsiskaityti. Jaunimas nesuvokia pinigų vertės ir ką reikia daryti, kad juos gautum. Tu negali valdyti savo finansų nežinodamas, iš kur atkeliauja pinigai ir kur jie dingsta. Kol nepradėsite registruoti savo visų išlaidų bei pajamų, neįsivaizduosite, kad dalis pinigų tiesiog išleidžiama tuščiai.

Dalį to, ką uždirbai, privalai atsidėti. Prieš 30–40 metų, užtekdavo atsidėti 10 procentų nuo pajamų. Šiai dienai patariama atsidėti mažiausiai 20 procentų nuo to, ką uždirbai. Šiuos pinigus reikėtų skirti taupymui, investavimui, papildomų pajamų šaltinių kūrimui.

Planuok biudžetą: kaip įmonės turi biudžetus tam tikroms veiklos sritims, taip fiziniai asmenys turėtų turėti biudžetą atostogoms, maistui, transportui, sveikatai, laisvalaikiui, edukacijai, šventėms, geriems darbams ir pan.

Generuok papildomas pajamas – kiekvienas žmogus turėtų turėti papildomą pajamų šaltinį bent jau vieną prie savo pagrindinio darbo. Tai galėtų būti investicijų portfelis ar nuomojamas butas. Daugelis esame įpratę gyventi iš vieno pajamų šaltinio, dažniausiai tai yra samdomas darbas. Finansiškai tai yra labai rizikinga, nes netekus darbo šeima lieka be pajamų. Rizika dar labiau padidėja turint papildomų finansinių įsipareigojimų.

www.000webhost.com