Keleivių vežimas: kokia tai paslauga?

 

Keleivių vežimas yra paslauga kada asmuo sumoka transporto paslaugos vairuotojui už tai, kad jis nuvežtų jį arba ją į tam tikrą iš anksto numatytą arba pagal susitarimą nuspręstą vietą. Kalbant paprastai, keleivių vežimas pasižymi užmokesčio mokėjimu ir privalo būti vykdomas su transporto priemone. Lietuvoje keleivių vežimu galima verstis tik turint tam tikrą licenciją (juridiniams asmenims), o vairuoti daugiakeleives transporto priemones (dideli mikroautobusai, autobusai, troleibusai) reikia ir specialaus vairuotojo pažymėjimo.

Svarbu nesumaišyti dviejų sąvokų – keleivių vežimas ir keleivių pavežėjimas arba pavežėjimo paslauga. Pastaroji išpopuliarėjo multimilijardinio JAV milžino „Uber“ dėka ir naudojasi tam tikra įstatymų „skyle“, kuri leidžia legaliai imti iš žmonių pinigus už jų pavežimą. Lietuvoje yra nemažai programėlių ir paslaugų tiekėjų: Taxify, ETransport, ETaksi, OptiTaxi, GoTaksi ir kitų, kurie siūlo pavežėjimo paslaugas. Tiesa, vairuotoju ten gali tapti bet kas, todėl tai nėra pats saugiausias keliavimo būdas (dažnu atveju), tačiau būna daug pigesnis. Kaip jau minėjome, norėdami tapti pavežėju ir uždirbti pinigus, jums tereikia užsiregistruoti ir turėti transporto priemonę (kurią, beje, galite išsinuomoti).

Jeigu norite užsiimti dideliais keleivių pervežimais maršrutais (mikroautobusu, autobusu), jums reikės ne tik transporto priemonės bei vairuotojų, tačiau ir tinkamų licencijų leidimų. Juos gauti nėra sunku, tačiau turite įrodyti savo kvalifikaciją. Įsitraukti į miestų viešojo transporto keleivių vežimą yra sunku arba beveik neįmanoma, nes miestų savivaldybė duoda išskirtines teises vežėjams. Jūs galite veikti nebent užmiesčio arba tarpmiestiniais maršrutais.

www.000webhost.com