Kiemo projektai: stoginė ar garažas?

Vasarą skirtumo tarp stoginės ir garažo beveik nepastebėsite: abu kiemo projektai apsaugos ne tik automobilį, bet ir jo saloną nuo saulės spindulių, todėl įsėdę į automobilį iš karto galėsite juo naudotis. Didesni privalumai ir trūkumai išryškėja žiemą: garažas padeda išvengti nemalonaus automobilio valymo ir dar nemalonesnių bandymų jį užvesti, taip pat iš šiltos patalpos įlipame į šiltą automobilį, tad išvengiame diskomforto. Tačiau svarstantys, ką geriau statyti prie individualaus gyvenamojo namo: garažą ar stoginę, turėtų suvokti, kad stoginę pastatyti yra kur kas pigiau nei garažą, o ir daugelį poreikių stoginė gali patenkinti taip pat, kaip ir garažas.

Prieš priimant sprendimą, kokią erdvę automobilio statymui bei tuo metu nenaudojamų įrankių laikymui pasistatyti, derėtų atsižvelgti ir į gyvenamąją aplinką, erdvę. Tiesa, tam reikėtų bent vienerius metus pagyventi be garažo ar stoginės. Stebėdami aplinką turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, ar vietą, kurioje norite statyti stoginę ar garažą, perpučia vėjas, ar žiemą ten pusto, ar prisninga. Būna tokių vietų, kur taip tiesiog nėra. Tokiu atveju statyti garažo neverta, puikiai tinka stoginė, kuri didelių nepatogumų neturėtų sukelti.

Taip pat garažas dažnai statomas dėl klaidingo požiūrio, jog jame saugiau nebus galima laikyti jokių ūkio rakandų, tačiau sumaniai statant stoginę galima įrengti rakinamą sandėliuką daiktams laikyti. Apskritai gyventi be stoginės ar garažo sudėtinga: kur reikėtų dėti dviračius, žoliapjovę ar sodo įrankius? Dėl buities daiktų nebūtina statyti garažo.

Atkreipkite dėmesį, kad su namu besiribojančio garažo plotas įeina į bendrą namo plotą. Taigi, garažą įrengti kur kas sudėtingiau žmonėms, statantiems iki 80 kvadratinių metrų ploto namą. Stoginės plotas neįeina į bendrą namo plotą, todėl šį sprendimą dažnai renkasi mažus namus besistatantys naujakuriai.

www.000webhost.com