Nuotekų valymo įrenginiai: į ką atsižvelgti renkantis?

Pasirinkti gerą biologinį valymo įrenginį gali būti gana sudėtinga, ypač jeigu anksčiau nesate susidūrę su tokio tipo įranga. Iš tiesų, kalbant apie nuotekų valymo įrenginius, tikrai neverta rinktis pigiausios įrangos, kadangi dažniausiai tai reiškia kokybės trūkumą. Renkantis nuotekų valymo įrenginį, reikia atkreipti dėmesį į parametrus, kurie bus reikalingi individualiu atveju. Taip pat labai svarbūs sertifikatai – pasidomėkite, kokius sertifikatus turi jūsų pasirinkti gamintojai, taip pat verta sužinoti, kokiose valstybėse tie sertifikatai buvo įgyti, kadangi ne visose šalyse sertifikatą galima gauti sunkiai. Žinant šiuos dalykus, bus kur kas lengviau pasirinkti tinkamą biologinį valymo įrenginį.

Reikia žinoti ir tai, kad yra dviejų skritingų tipų nuotekų valymo įrenginiai: pirmasis tipas – aeraciniai valymo įrenginiai, kurie geriausiai veikia, kada yra pritaikomi individualiems namams. Kalbant apie antrąjį tipą – anaerobinius įrenginius, tai yra šiek tiek sudėtingesnis mechanizmas, kuriame yra bent keli šuliniai. Nuotekos keliauja iš vieno šulinio į kitą ir taip persifiltruoja. Geriausia yra tai, kad tokio tipo įrenginiai visiškai neeikvoja elektros energijos. Visgi, yra ir tam tikrų problemų – jeigu nėra jokios papildomos įrangos, tuomet gautas vanduo neatitiks aplinkos saugos standartų. Vadinasi, perkant nuotekų įrenginį, kuris yra anaerobinis, reikia papildomo grunto arba specialiai tam skirtų augalų, kurie padėtų sėkmingai filtruoti nuotekas, kad jos atitiktų švaros standartus. Kartais gali būti reikalingi papildomi kompresoriai ir kita specializuota įranga.

Galima teigti, kad tokio tipo nuotekų įrenginiai imituoja iš tiesų gamtoje egzistuojantį reiškinį, kai nuotekos prasiskverbia į gruntą ir pasinaudoja natūralia jo savybe filtruoti. Didžiausias privalumas tas, kad šiuo nuotekų valymo įrenginiu naudotis yra gana paprasta – jo nereikia prižiūrėti, jis neeikvoja elektros energijos.

www.000webhost.com