Patogios lovos – neatsiejama kokybiško miego dalis

Dažnai apie miego svarbą ir savo poilsio kokybę pagalvojame tuomet, kada esame irzlūs, pervargę nuo kasdienių rūpesčių, kitaip tariant, nebepastovime ant kojų, o kartais tik prasidėjus įvairiems sutrikimams, negalavimams. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad prasidėjus įvairioms panašioms problemoms – visuomet pirmas užduodamas klausimas: kaip išsimiegate? Ar kokybiškai pailsite? Kiek skiriate tam laiko? Visgi, mūsų gera savijauta, sveikata, nuotaikos priklauso nuo patogaus, kokybiško miego, kuris neatsiejamas nuo patogios lovos.

Čiužinio užpildų medžiagos – labai svarbi čiužinių sudedamoji dalis, kuri turi įtakos Jūsų patogiam, kokybiškam miegui, pilnaverčiam poilsiui. Būtent nuo čiužinio užpildo medžiagos priklauso ir čiužinio kietumas ar minkštumas. Čiužinys turi tapti patogia atrama raumenims bei stuburui. Gerai pailsime tada, kai stuburas yra horizontalioje padėtyje. Pernelyg minkštas čiužinys nesuteiks tokios atramos stuburui, todėl ryte galite jausti, jog gelia juosmenį ir skauda sprandą. Per kietas čiužinys neleis patogiai išsimiegoti ir ryte jausimės nekaip, kadangi nugaros ir kaklo raumenys, bandydami išlaikyti stuburą, buvo įsitempę visą naktį. Todėl, jei sveikatos problemos dar nekamuoja, verta išbandyti vidutinio kietumo čiužinį.

Didelis privalumas – nevienodo kietumo čiužinys su skirtingomis anatominėmis zonomis. Ant tokio čiužinio patogu miegoti gulint ir ant šono, ir ant nugaros ar pilvo. Šios zonos paskirsto spaudimą įvairioms kūno vietoms tiek, kiek reikia kiekvienai, kad atsipalaiduotų raumenys, todėl idealiai pritaiko čiužinį prie kūno. Minkščiausia – pečių zona, nes pečiai turi giliau įgrimzti, gerai atremtą juosmenį prilaiko tvirta šios kūno vietos atrama, o kad dubuo neįgrimztų per giliai, dubens zona yra vidutinio kietumo. Dažniausiai yra gaminami 7 minkštumo zonų čiužiniai.

Čiužinio savybės priklauso ir nuo jo sandaros. Spyruokliniai čiužiniai nevienodi: vieni jų – su susipynusiomis spyruoklėmis, tačiau patogesni ir patvaresni čiužiniai – su atskiromis, viena su kita nesujungtomis, spyruoklėmis audinio maišeliuose, kurios viena nuo kitos nepriklauso.

www.000webhost.com