Savadarbės natūralios valymo priemonės

Cheminės valymo priemonės yra naudingos tuo, kad leidžia greitai ir efektyviai išvalyti įvairius nešvarumus nuo paviršių, išplauti ilgai įsisenėjusias dėmes, todėl tokiu būdu yra sutaupoma nemažai laiko, kurį galima skirti kitai ne ką mažiau svarbiai veiklai. Taip pat cheminės valymo priemonės leidžia prieiti prie įvairių vietų, ko mechaniniu būdu ne visada pavyksta padaryti.

Nors ir cheminės valymo priemonės yra efektyvios, tačiau yra būdų kaip galima pasigaminti valymo priemones patiems. Pavyzdžiui galima pasigaminti universalų purškiamą valiklį. Tam reikia į indą su purkštuku supilti dvi stiklines valomojo acto, dvi stiklines distiliuoto vandens, penkis lašus pipirmetės eterio aliejaus, bei dešimt lašų eukalipto eterinio aliejaus. Gautas skystis ne tik turi dezinfekacinių savybių, bet ir leidžia atbaidyti tarakonus. Taip pat namų sąlygomis galima pasigaminti skystą putojantį rankų muilą. Tam reikia į naudotą rankų muilo indelį su dozatoriumi supilti du valgomuosius šaukštus skysto bekvapio alyvuogių aliejaus muilo (castile), nuo pusantro iki pustrečio valgomojo šaukšto frakcionuoto kokosų aliejaus, norint suteikti aromatą galima užlašinus dešimt lašų pasirinkto eterinio aliejaus, o likusį turinį galima užpildyti distiliuotu vandeniu. Medžio poliravimo skystį galima pasigaminti į švarų vyno butelį supylus ketvirtį stiklinės alyvuogių aliejaus, ketvirtį distiliuoto acto ir užlašinus penkis lašus eterinio citrinų aliejaus. Skalbimo miltelius galima pasigaminti sutarkavus 3 gabalėlius paprasto alyvuogių muilo ir į bendrą turinį įbėrus dvi stiklines kepimo sodos, pusantro kilogramo skalbiamosios sodos, pusantro kilogramo natrio borato (Borax). Šiuos pasigamintus miltelius yra rekomenduojama naudoti po vieną arba du valgomuosius šaukštus vienam skalbimui. Skalbimo minkštiklį galima pasigaminti panaudojus vieną litrą distiliuoto acto, vieną šaukštą etilo alkoholio, tam taip pat tinka ir degtinė, tada reikia įlašinti penkiolika lašų apelsino eterio aliejaus, bei dešimt lašų pelargonijų arba levandų eterinio aliejaus. Šveitimo pastą galima pasigaminti sumaišius tris ketvirčius stiklinės sodos su vienu arbatiniu šaukštu vandens, vienu valgomuoju šaukštu acto, taip pat reikia įlašinti nuo penkių iki dešimties citrinos lašų arba laukinio apelsino eterinio aliejaus.

Taip pat paprastą, natūralų indų ploviklį galima pasigaminti panaudojus žirnių, kukurūzų, avižinius miltelius, gasulių molio miltelius, kadangi šios medžiagos yra švelnios, nekenksmingos indams ar gamtai, o taip pat nesulimpa į gumulą, bei nekemša vamzdynų. O tiek indų, tiek kūno plovimui galima naudoti molį, miltus, avižinius dribsnius užbėrus juos ant drėgnos kempinės, nes tai sugeria riebalus, bet švelniai šveičia.

Tačiau kai kuriais atvejais naudojant natūralias valymo priemones, vis tiek reikia naudoti apsisaugojimo priemones, tokias kaip pirštinės ar chalatą, nes net ir švelnios natūralios valymo priemonės gali įautrinti švelnią rankų odą.

Šių produktų gamyba ne tik sutaupo daugybę pinigų, bet ir jų naudojimas yra draugiškas aplinkai, kadangi naudojamos medžiagos nėra toksiškos, kenksmingos. Tai yra svarbu, nes pavyzdžiui cheminių valymo priemonių netinkamas vartojimas gali sukelti pavojų sveikatai, taip pat jos turi būti laikomos pagal specialias sąlygas, aukštose vaikam nepasiekiamose vietose. Tačiau laiko požiūriu savo gamybos natūralios valymo priemonės nėra pats geriausias pasirinkimas, kadangi vien tik tinkamų medžiagų paieškai reikia skirti nemažai laiko, be to dar prisideda ir valymo gaminimo laikas. Todėl žmonėm, kurie neturi pakankamai laiko, yra patartina rinktis chemines valymo priemones, nes jų ne tik nereikia gaminti patiem, bet ir yra efektyvesnės nei natūralios, kadangi gali panaikinti kenkėjus, bei dezinfekuoti patalpas.

www.000webhost.com