Žindukas ir buteliukas – kūdikio priešai?

Pirmąjį kūdikio žindymo mėnesį, kuomet dar nėra susireguliavęs pastovus vaiko maitinimosi grafikas, ypač pavojinga vaikui duoti žinduką. Gavęs guminį mamos krūties pakaitalą, jis patenkina poreikį čiulpti. Gamtoje taip sutverta, kad kūdikis turi didesnį poreikį čiulpti už poreikį maitintis. Patenkinęs tą perviršį čiulptuku, kūdikis to nepareikalaus iš motinos, o pieno gali pradėti gamintis mažiau. Tačiau, jei motinai sekasi žindyti, žindukas po pirmojo mėnesio nepakenks ir nesumažins pieno gamybos kiekio. Žindukas didina riziką susirgti pienlige, suviduriuoti, netgi susiformuoti netaisyklingai burnos ertmei.

Neigiamai žindymą ir pieno gamybą veikia papildomas kūdikio maitinimas iš buteliuko. Taip yra dėl visiškai skirtingai veikiančio žindymo mechanizmo, kuris panašus į čiulptuką ant buteliuko: burna tuščia, o juda tik liežuvis. Pirmomis paromis vaikas yra ypatingai jautrus naujiems potyriams, pasiūlius buteliuką, dauguma vaikų jį ir pasirenka. Mamos dažnai netaip interpretuoja kūdikio inkštimą, tai ne atsisakymas, kaip dauguma galvoja, tai paprasčiausias vaiko sutrikimas nežinomojoje situacijoje. Taip pat dažnai mėgstama teigti, kad maitinimas iš buteliuko nėra lengvesnis, nes kūdikiui reikia nugalėti didelį neigiamą slėgį, dėl to vėliau deformuojasi apatinis vaiko žandikaulis, formuojasi netaisyklinga sąkanda, dažniau plaka širdutė ir dažnėja kvėpavimas. Jei norite sėkmingai maitinti kūdikį savo pienu, nenaudokite buteliuko. Jei mažyliui reiks sugirdyti vaistus ar dėl kokių nors priežasčių teks laikinai palikti kito asmens priežiūrai, kūdikio maitinimui naudokite šaukštelį ar taurelę.

Taigi, kūdikio maitinimas buteliuku ar žinduku daro daugiau žalos nei naudos. Jeigu norite sėkmingai maitinti savo vaikų, išvengti įvairių deformacijų, turėtumėte atsisakyti tiek buteliuko, tiek čiulptuko, maitinkite kūdikį savo pienu. Daug įvairių patarimų žindymo klausimais galite sužinoti apsilankiusios: http://www.avent.limedika.lt/straipsniai/kudikiu-maitinimas/115/item

www.000webhost.com