Laiptų pakopos

Sakoma, kad patarimų, susijusių su namų pirkimu ar įrengimu, niekada nebus daug. O, ar galėtų būti per daug – juk kiekvienuose namuose yra šimtai detalių ir kiekviena jų reikalauja atskiro aptarimo. Viena iš detalių yra laiptų pakopos. Taigi, šį kartą pateiksime keletą patarimų, susijusių būtent su jomis.

Jei jus domina medinės laiptų pakopos ir patys populiariausi jų pasirinkimai, tokiu atveju dėmesį vertėtų atkreipti į šiuos pasirinkimus: pušines, ąžuolines arba uosines. Beje, taip pat svarbu nepamiršti, kad kiekvienas iš šių pasirinkimų turi tam tikrų ypatybių, tad atsakingai įvertinkite jas prieš pasirinkdami.

Nors yra daugybė veiksnių, kurie turi įtakos laiptų pakopų kainai, siekiant sužinoti konkrečią, reikėtų atminti, kad ji  paprastai yra skaičiuojama už kvadratinį metrą.

Jei laukia daug įvairių su namų įrengimu susijusių darbų tokiu atveju, tenka sudaryti grafiką, kada ir kas bus atliktas. Tokiais atvejais ypač pravartu žinoti, kada ir koks namų elementas bus paruoštas. Ne išimtis yra ir laiptų pakopos. Taigi, planuojantiems darbus, verta žinoti, kad laiptų pakopos dažniausiai yra pagaminamos per 2 – 5 savaites.

Kokio storio laiptų pakopas rinktis? Tai – dar vienas klausimas, į kurį ieškoma atsakymų. Belieka tik pridurti, kad standartiniu pasirinkimu tampa 4 cm storio laiptų pakopos. Vis dėlto, jei laiptams teks atlaikyti ypač intensyvų srautą ar jais bus gabenami sunkūs nešuliai, tokiu atveju galima rinktis ir didesnio storio laiptų pakopas.

Jei planuojate rinktis medines laiptų pakopas ir norite, kad jos tarnautų kuo ilgiau, teks šiek tiek įdėti pastangų ir rinktis vieną  šių būdų – lakavimą, dalyvavimą ar beicavimą.

Kaip pateikiamas užsakymas laiptų pakopoms gaminti? Galimi šie variantai – klientas iš karto pateikia matavimus arba už laiptų gamybą atsakingi asmenybės atvyksta į vietą ir išmatuoja, kokio dydžio turėtų būti pakopos.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad, jei buvo pasirinktos medinės laiptų pakopos, tai turėklai nebūtina turi būti tokie; jei buvo pasirinktos metalinės laiptų pakopos, taip pat nebūtina rinktis iš metalo pagamintus turėklus. Atverkite duris kūrybai ir eksperimentams – pasieksite unikalių ir netikėtų rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *